Diamond Aircraft

HK 36 TTC Super Dimona

Wspaniałe podniebne doznania zapewnia nam nowoczesny i bezpieczny motoszybowiec, produkowany przez austriackiego producenta samolotów kompozytowych Diamond Aircraft Industries. HK 36 TTC Super Dimona to jedna z najlepszych konstrukcji w swojej klasie. Wspaniale nadaje się do szkolenia pilotów, rekreacji, a nawet holowania szybowców. W latach 90. samolot ten stał się bestsellerem w Europie.

Sercem naszej Dimony jest silnik Bombardier Rotax o mocy 115 hm (116KM). Nowoczesna budowa motoszybowca zapewnia mu fantastyczne osiągi oraz wysokie bezpieczeństwo w locie. Specyficzna konstrukcja, małe opory aerodynamiczne, świetny stosunek mocy do masy i skuteczne hamulce aerodynamiczne pozwalają na krótkie starty i lądowania, co jest ogromną zaletą zwłaszcza na krótkich pasach. Ponadto, dzięki budowie typu dolnopłat, Dimona zapewnia pilotom oraz pasażerom wspaniałą i niczym nieograniczoną widoczność z kabiny.

Zasięg

0
km

Prędkość przelotowa

0
km/h

Prędkość maks.

0
km/h

Prędkość wznoszenia

0
m/s

Panoramiczna przeszklona kabina oraz budowa typu dolnopłat zapewniają niepowtarzalne wrażenia widokowe podczas lotu.

Długie skrzydła oraz małe opory aerodynamiczne pozwalają osiągnąć fantastyczną, porównywalną do szybowców doskonałość. Z wyłączonym silnikiem Dimona przelatuje 28 km z wysokości 1000 metrów.

Nowoczesna awionika zapewnia ergonomię i bezpieczeństwo wykonywanych lotów.